Kas ir slēpņošana?

Atklāj vēl neredzētas vietas, uzzini ko jaunu un pavadi laiku aktīvi brīvā dabā! 

Slēpņošana jeb Geocaching ir dārgumu meklēšanas spēle - nedaudz orientēšanās sportam līdzīgs aktīvās atpūtas veids ar uzsvaru uz nokļūšanu konkrētajā vietā un noslēptā objekta atrašanu. Tradicionāls slēpnis ir neliels, ūdensnecaurlaidīgs konteiners, visbiežāk - plastmasas kārba, kura satur ierakstu žurnālu un zīmuli. Pastāv dažādu veidu slēpņi - tādi, kur jāatrisina uzdevums vai jāpaviesojas vairākās vietās, lai konkrēto slēpni atrastu. Kad slēpnis ir atrasts - jāpierakstās slēpņa žurnālā. Tas kalpos kā apliecinājums, ka esi atradis konkrēto slēpni un pēc tam to reģistrē arī Geocaching mājaslapā vai mobilajā aplikācijā. Viss, kas nepieciešams, lai spēlētu ir navigācijas iekārta (GPS), kas nu jau pieejama katrā viedtālrunī.


Kas jādara, lai sāktu spēlēt? 

1. Dodies uz vietni www.geocaching.com vai lejupielādē spēles mobilo lietotni 

2. Reģistrējies 

3. Izpēti savā tuvumā esošos slēpņus

4. Seko norādēm un dodies piedzīvojumā!


Slēpņi Nīcas novadā

Slēpņu sērija "Balti" - iecere izveidot vairāk kā 300 slēpņu visā piekrastes garumā sākot no Lietuvas piekrastes līdz pat Kolkas ragam Latvijā. Šis slēpņu cikls "Balti" vienos lietuviešus un latviešus gan idejas realizācijā, gan slēpņu meklēšanā. Lielākā daļa no paslēptajiem dārgumiem atrodama ejot kājām. Pārgājiens, ceļojums un piedzīvojums jūras krastā! Baltijas jūras skaistā šalkoņa un neskartā daba noteikti paliks Jūsu atmiņā.

Slēpņu sērija "Valsts Robeža" - dod iespēju apceļot Latviju, iepazīstot lielākās dabas vērtības. Lai atrastu šos slēpņus būs jāatrisina dažādi uzdevumi.