SAVVAĻAS ZĀLĒDĀJU GANĪBAS PAPES DABAS PARKĀ

Dabas parka "Pape" teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvs, savvaļas zirgi un tauri, kuri nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas.

Pirms cilvēks sāka aktīvi nodarboties ar lauksaimniecību, Eiropā savvaļas zirgi jeb tarpāni, līdzīgi kā tauri un sumbri, bija ierasta dabas sastāvdaļa. Līdzīgi kā mūsdienās stirnas vai aļņi. Lielo zālēdāju – tauru, savvaļas zirgu un sumbru loma dabā ir ļoti būtiska. Tie sekmē bioloģiski daudzveidīgu pļavu veidošanos un tiešā vai netiešā veidā nodrošina tūkstošiem citu augu un dzīvnieku sugu eksistenci. Citi zālēdāji (stirnas, brieži, aļņi) nespēj dabā aizvietot zirgus un taurus, jo to barošanās apstākļi ir savādāki, tāpēc dabas procesi ir traucēti. Papē tiek demonstrēts, kā, atgriežot izzudušās sugas, dabas ritms atjaunojas. 

Dabas parkā pieejamas naktsmītnes, gida pakalpojumi (putnu vērošanai un savvaļas zirgu un tauru apskatei), laivu un velosipēdu noma.


Papes dabas parka apmeklētāju ievērībai:
Savvaļas zālēdāju ganības atvērtas apmeklētājiem darbadienās no 10.00 līdz 17.00
Ja savu apmeklējums savvaļas zālēdāju ganībās tiek plānots sestdienā vai svētdienā, lūdzam, sazināties 2 dienas iepriekš zvanot uz tālruni +371 29224331, lai vienotos par apmeklējuma laiku.


Cenrādis:
2 EUR (skolēniem, pensionāriem, studentiem)
4 EUR (pieaugušajiem)
8 EUR (ģimene – 2 pieaugušie un vismaz 1 bērns)
Grupām:
35 EUR (15-30 skolēniem, pensionāriem, studentiem)
60 EUR (pieaugušajiem)

Papildus informācija šeit: https://www.pdf-pape.lv/lv/


Savvaļas zālēdājus iespējams vērot arī tiešsaistē šeit


Papes Dabas Parks (2) Gaston_Lacombe_0030 Papes Dabas parksGaston_Lacombe_0160