Papes dabas procesu taka

Papes dabas procesu taka sniedz iespēju ceļotājiem iepazīt Papes dabas parka lejasdaļu caur piecām ekosistēmām: ezers, pļava, mežš, purvs un kāpas. Katra no šīm pieturvietām stāsta kā veidojas dabas ainava dažādu dabas procesu ietekmē. Takas kopējais garums ir 9,6 km (aptuvenais veikšanas ilgums 3-4 h). Lokveida maršruts ar tā sākuma punktu  pie Papes kanāla Papes ciemā. 

Taka ved gar Ķoņu ciemu virzienā uz Nidas purvu - vienīgo purvu Latvijā, kurš atrodas tik tuvu Baltijas jūrai. Tas ir viens no vērīgākajiem purviem Latvijā un tā rietumu pusē ir izbūvēta dēļu laipa, kas aizvedīs pie skatu platformas. 

Tālāk taka pagriežas uz jūru un ved gar tās krastu un vienreizēji balto liedagu atpakaļ uz sākuma punktu pie Papes kanāla Papes ciemā.

Pa ceļam iespējams apmeklēt Latvijas brīvdabas muzeja zvejnieku sētu "Vītolnieki", Mikjāņu sētu, kā arī uzmanības vērtas ir ēkas Papes Ķoņu ciemā, kas ir viens no tikai diviem Latvijas zvejniekciemiem, kas līdz pat mūsdienām ir saglabājis zvejniekciema apbūves autentiskumu.


Atgādinām, ka pavasaros un rudeņos aiz Koņu ciema līdz Nidas purva skatu platformai taka var būt mitra.

Dabas taku vislabāk ir iziet ar kājām vai izmantojot kalnu velosipēdu.

Takas marķējums: Dzelteni aplīši

Segums: Zemes ceļš; purvā dēļu laipa un skatu platforma; gar jūru.

!Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām!


 

eko_procesu_taka_pape_2_af43b


Vairāk par taku šeit