Datums: 12.07.2021 Apmeklē Dienvidkurzemes dienvidu Mājas kafejnīcas


Vai zini, kā smaržo Grobiņas pilskalns saullēkta laikā, kad caur miglu slīd vikingu laivas? Pēc lavandām, pēc meža, pēc ūdens svaiguma! Klusi skan zirgu zviedzieni no ziemeļu puses, no dienvidiem Bārtas sievas sasaucas ar Nīcas un Rucavas skaņajām balsīm. Meitas liek galvā zīļu vainagus, bet sievas iegriež krāšņos tautastērpu brunčus. Piekrastē zvejnieki nāk krastā ar rīta lomu un top maltīte uz dzīvas uguns. Ko gatavo? To uzzini "Mājas kafejnīcu dienās" no 16. līdz 18. jūlijam, kad ciemos gaidīs 15 šī reģiona kafejnīcas.

 

 

Dienvidkurzemes dienvidu "Mājas kafejnīcu dienas" norisināsies jau šajā nedēļas nogalē - no 16. līdz 18. jūlijam! Izbaudi vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī tradīcijas un kultūru.

Šajā nedēļas nogalē Nīcas pusē atvērsies 3 Mājas kafejnīcas un tās atradīsies pavisam īpašās vietās. Mājas kafejnīca "Bārtnīca", kas iekārtota senā angļu zirgu piekabē, piedāvās no vietējiem produktiem pagatavotu maltīti turpat pie Papes dabas parka savvaļas zālēdāju ganībām 16. un 17. jūlijā. Savukārt Tīklu māja "Piestātne" Jūrmalciemā uz ceptām renģēm un citiem zvejniekciema gardumiem 16., 17. un 18. jūlijā viesus gaidīs biedrība "Jūrmalciema Valgums". Atvērsies arī Mājas kafejnīca "Pie vecā meldera" un tā atradīsies skaistajās Prenclavu dzirnavās, kur saimniekos "Otanķu gardumi" meistarotāji – Kupšu ģimene. Šeit sestdien un svētdien tiks piedāvātas pārbaudītas vērtības – auksto zupu, kāpostus ar desiņām, smalkmaizītes un citus gardumus.

Rucavā Dienvidkurzemes dienvidu Mājas kafejnīcu dienās vērsies divu māju durvis – "Rucavas sievu ķēķis" "Zvanītājos" un "Sapņu Alejas" pie Gunitas Pričinas maizes ceptuvē "Alejas". Rucava izsenis zināma ar savām tradīcijām ēdināšanas ziņā un nu būs viss - gardā maize, Rucavas baltais sviests, uzpūtenis ar pienu, maizes zupa.

Bārtas pagastā kempings "Ods" 17. jūlijā vārīs slaveno "Oda spēka putru", savukārt Bārtas sievas sagaidīs pie Bārtas muzeja ar zupu vārītu uz uguns, kā arī melleņu klimpu zupu. Būs gan danči, gan sadziedāšanās!

Grobiņas pusē vērsies sešas kafejnīcas un viesus gaidīs jau tādas zināmas vietas kā "Ivetas ķēķis" ar cimboli, "Kuršu vikingu apmetne" gaidīs uz strebekli ar jūras briesmoni, mājražotāju biedrība "Spēkavots" pie Martas kioska meistaros "Kluksti spēka biezputrā", "LavenderVilla" būs pagatavoti lavandas burgeri. Būs arī jaunas vietas, kuras līdz šim vietējie un viesi nav apmeklējuši. Robežniekos mājās "Baukšos" vērsies "Lauku kafene", kurā saimniekos Rauls Silts un cienās ar savas ģimenes gardumiem – mammas kūkām, omes pankūkām un māsas cepto maizi. Savukārt Lauktehnikas ielā uz divām dienām atvērsies picērija "Ruperteria”, kurā saimniekos Sandris Ruperts ar dēlu Patriku. Viņi sagaidīs ar picām, kas gatavotas pēc senām itāļu tradīcijām.

Gaviezes pagastā būs divas Mājas kafejnīcas. Sestdien, 17. jūlijā, apmeklētājiem durvis vērs Gaviezes stacija ar vietējo iedzīvotāju gardumiem, savukārt, 18. jūlijā, pie Gaviezes kultūras nama saimniekos atmiņu krātuves "Atmiņu pūrs" darbinieces, vietējās audējas un kultūras nama vadītāja, kuras sagaidīs ar svētdienas pankūkām.

Apmeklējot Dienvidkurzemes novada dienvidu Māju kafejnīcas, ikviens varēs piedalīties izlozē un laimēt labumus no vietējiem mājražotājiem. Atliek vien noskenēt QR kodu, kas būs gan uz Mājas kafejnīcu norāžu zīmēm, gan pasākuma bukleta. Vairāk par pasākumu vari uzzināt sekojot līdzi šeit

Visa informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā mājas kafejnīcā atrodama mājas lapā www.majaskafejnicas.lv, kur izvietota arī karte ar "Mājas kafejnīcu dienām" noteiktos reģionos un datumos. Mājas lapa tiek pastāvīgi papildināta ar jaunu dalībnieku informāciju.

MKD_Prenclavu_dzirnavasMAJUKAFEWhatsApp Image 2021-07-08 at 11.06.52

Atgādinām, ka Mājas kafejnīcās norēķināties iespējams būs galvenokārt skaidrā naudā. Tāpat arī lūdzam ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.