Datums: 16.06.2021 17. JŪNIJĀ, BERNĀTOS, IERADĪSIES 1836 GAISMAS CEĻA SKRĒJĒJI


Rīt, 17. jūnijā plkst. 13:16, 1836 Gaismas ceļš 2021 skrējēji būs nonākuši mūsu pusē - Bernātos pie Zaļā stara, lai nodotu stafeti nākamajai komandai un turpinātu ceļu apkārt Latvijai! Tiks iedegts arī ugunskurs no Gaismas lāpas.
Ja vēlies sagaidīt un uzmundrināt skrējējus Bernātos, droši pievienojies!
 
Sagaidot 2021. gada vasaras Saulgriežus, apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas vijas pa Latvijas (pie)robežu, tiks nestas Gaismas lāpas – izgaismojot Latviju un veidojot Gaismas ceļu.

1836 Gaismas ceļš uzsākās 16. jūnijā Kolkā.

Ceļā devās divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis (strikti ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un prasības!), lai katrs pa savu pusi apmīļotu Latviju, nesot Gaismu un 20.jūnija novakarē tiktos Krāslavā.

Plānots, ka katra tempa turētāju komanda sastāvēs no 3 skrējējiem – Kapteiņa un diviem pavadošajiem skrējējiem. Katra komanda nes Gaismas lāpu, veicot ~20km distanci. Pēc šīs distances veikšanas tiek iedegts ugunskurs, un lāpa tiek nodota nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpina ceļu. Kopumā Gaismas ceļā dosies 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 87 ugunskurus, izgaismojot Latviju.

Katru Gaismas ceļa komandu sagaidīs Gaismas ceļa vēstnesis, kurš būs sagatavojis ugunskura vietu un pēc tam pieskatīs iedegtu guni, daļiņu no Gaismas paturot katrā no vietām, kamēr Gaismas lāpa turpinu ceļu apkārt Latvijai, savienojot novadus, ciemus un cilvēkus.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī zināmi drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāvēs no 3 cilvēkiem un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto. Arī skrējiena laikā iedegtie ugunskuri, tiks rūpīgi uzraudzīti, lai izvairītos no negadījumiem.

Dalība akcijā Gaismas ceļš ir bez maksas.