PAPES DABAS PROCESU TAKA

Taka sniedz iespēju ceļotājiem iepazīt Papes dabas parka lejasdaļu caur piecām ekosistēmām: ezers, pļava, mežš, purvs un kāpas. Katra no šīm pieturvietām stāsta kā veidojas dabas ainava dažādu dabas procesu ietekmē. Takas kopējais garums ir 9,6 km (aptuvenais veikšanas ilgums 3-4 h). Lokveida maršruts ar tā sākuma punktu  pie Papes kanāla Papes ciemā. 

  • Taka ved gar Ķoņu ciemu virzienā uz Nidas purvu - vienīgo purvu Latvijā, kurš atrodas tik tuvu Baltijas jūrai. Tas ir viens no vērīgākajiem purviem Latvijā un tā rietumu pusē ir izbūvēta dēļu laipa, kas aizvedīs pie skatu platformas. 
  • Tālāk taka pagriežas uz jūru un ved gar tās krastu un vienreizēji balto liedagu atpakaļ uz sākuma punktu pie Papes kanāla Papes ciemā.
  • Pa ceļam iespējams apmeklēt Latvijas brīvdabas muzeja zvejnieku sētu "Vītolnieki", Mikjāņu sētu, kā arī uzmanības vērtas ir ēkas Papes Ķoņu ciemā, kas ir viens no tikai diviem Latvijas zvejniekciemiem, kas līdz pat mūsdienām ir saglabājis zvejniekciema apbūves autentiskumu.

Atgādinām, ka pavasaros un rudeņos aiz Koņu ciema līdz Nidas purva skatu platformai taka var būt mitra.

Dabas taku vislabāk ir iziet ar kājām, vai izmantojot kalnu velosipēdu.

Takas marķējums: Dzelteni aplīši

Segums: Zemes ceļš; purvā dēļu laipa un skatu platforma; gar jūru.

Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām.

Takas shēma:

 

 

 

 

 

 

 

PAPES EZERA TAKA

Taka ved apkārt Papes ezeram un tās kopējais garums ir 32 km (aptuvenais veikšanas ilgums 6 - 9 h). Lokveida maršruts, tā sākums atrodas pie Papes kanāla Papes ciemā, kur atrodas takas apraksts ar karti.

  • Papes ezers ir aizaugošs lagūnas tipa ezers ar sāļūdens veģetāciju. Tas ir ļoti sekls - vidējais dziļums - 0,5 m.
  • Pa ceļam atrodami dažādi apskates objekti, piemēram, putnu vērošanas tornis, putnu slēpnis, svētbirzi un Ezerskolas upurakmeni, Papes polderu pļavas, melnalkšņu, priežu un egļu mežus, Paurupi un Līgupi, bebraini, palieņu pļavu, ornitoloģisko staciju, kā arī Papes bāku. 
  • Dabas taka neved gar pašu ezera krastu, taču to ir iespējams apmeklēt pēc vēlēšanās - kādā posmā nedaudz novirzoties no takas. 
  • Ieteicams apmeklēt savvaļas zirgu un tauru ganības, kas ir viens no ievērojamākajiem apskates objektiem ceļā (biļetes iespējams iegādāties informācijas kioskā pie ieejas). Šeit arī iespējams piekļūt ezera krastam, kas skatam paver patiesi iespaidīgu ainavu. 

Apmeklējot visus apskates objektus takas ceļā, tās faktiskais garums ir ~36 km.

Aicinām izvēlēties piemērotus, ērtus apavus un apģērbu, lai izturētu šo garo distanci. Kā arī ņemt vērā, ka atsevišķi dabas takas posmi ezera dienvidu un ziemeļu daļā pavasarī un rudenī ir mitri. Attiecīgi atkarībā no sezonas var būt arī daudz odu un dunduru, ieteicams nodorišināties ar pretinsektu līdzekļiem.

Dabas taku vislabāk ir iziet kājām, vai izmantojot kalnu velosipēdu.

Takas marķējums: baltas piktogrammas „Gājējs ar nūju”.

Segums: Grants ceļš, meža ceļš, pļauta taka.

Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām.

Takas shēma: